System informatyczny pomost

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w relacji lub jesteśmy do rezygnowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W dużych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy także takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają wiele problemów gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Jest on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i produkcja na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy istnieje obecne jakaś restauracja, lub same sieć restauracji.

Na tym kroku celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego odbiorcy. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i całe zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z prace pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a jeszcze z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej czy na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.