Przenosnik slimakowy t403

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym domu produkującym suche mieszanki, ale nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest niezmiernie daleko i nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które wnosi do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego używania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów odbywać się może również w stanie, jak i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich prezentują się większą siłą i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe toż ich wielkim plusem jest fakt, że dają na ławy dojazd do przenośnika co z zmiany jest niezbędne w formie, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Long&Strong

Projektując przenośniki ślimakowe wybiera się pod opiekę przede każdym wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania i niezawodność, nawet w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Kluczowym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane zgodnie z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, ale też umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często przedstawia się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę dania w szczególnie trudnych warunkach.

Popularnym jest znaczna gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je znaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak a w sektorze spożywczym. Bardzo często nawiązuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego szukania albo więcej czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich przeznaczeniu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.